Kuşadası’nda Güvercin Adaya Karşı Selfi Çekin

Zeytinliklerle kaplı tepeler arasında kıvrılan yılankavi yol, turistleri göz alıcı Kuşadası sahiliyle buluşturuyor. Mavi ve yeşilin, tarih ve doğanın muhteşem uyumunu yansıtan dantel gibi kıyılar, ziyaretçileri fazlasıyla mutlu ediyor.

İşte Kuşadası’nın sembolü ve uğuru sayılan Güvercinada tam karşınızda! İnce uzun bir mendireğin sahile bağladığı ada, kayalar üzerinde inşa edilmiş kalesi ile film kareleri içinden çıkmış bir görüntü gibi… Türkiye’nin önde gelen deniz kapılarından biri olan bu ilçe, antik çağlarda da Anadolu kıyılarının işlek limanlarından biriydi. Ve her zaman güzeldi… Belki de bu yüzden birçok kaynakta tarihçi Heredot’un gözdesi, mitolojik tanrı Zeus’un mola mekânı olarak anıldı ve anılmaya devam ediyor.

Herkese şehri doya doya keşfedip yaşayacakları bilgi ve içerikler sunacağız..

Güverciadası Kalesi muhteşem görüntüsü ile gerçekten Kuşadası sembolü olmayı hak ediyor. Adanın göz alıcı görünümü, gün batımının panoramik renkleriyle birleşerek her ziyaretçiyi cezbetmektedir. Ada, yaz ve kış ayları yerli, yabancı hatta Kuşadası’nda yaşayanlar için’de gezilecek görülecek en çok tercih edilen yerlerde birisidir.

Güvercinadası girişi ücret alınmamaktadır.

  • Kuşadası Güvercinada ile ilgili fotoğraflar..
  • Kuşadası Güvercinada ile ilgili video..

Kaynak Visit Aydın
Yorum Yap
X