Kim bu doktor… İnceleme başlatıldı

Star TV’de Seda Sayan’ın sabah programından dans etmesiyle gündem olan kalp ve damar cerrahisi uzmanı Opr. Dr. Banu Küçükpolat’a Türk Tabipleri Birliği’nden (TTB) inceleme talebi geldi. TTB’ye göre sorun doktorun dans etmesi değil, reklamının yapılması.

TTB tarafından tabip odası başkanlığına gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“‘Sabahın Sultanı Seda Sayan’ adlı televizyon programında konuk olan Op. Dr. Banu Küçükpolat’ın tıbbi deontoloji ve hekimlik meslek etiği kuralları ışığında disiplin işlemleri yönünden değerlendirilmesini ve sonucundan tarafımıza ve ilgililerine bilgi verilmesini bekleriz.”

Türk Tabipleri Birliği’nden edinilen bilgilere göre, program sonrası kuruma gelen şikayetler hekimin dans etmesiyle ilgili olmaktan çok, programın Op. Dr. Banu Küçükpolat’ın reklamına dönüşmesiyle alakalı.

Programda Seda Sayan’ın kullandığı “Ben olsam bu doktora giderim, bence siz de gidin” gibi ifadelerinin şikayete konu olduğu ifade ediliyor.

Sosyal medyada başlayan tartışmaların ardından açıklama yapan Küçükpolat ise şunları söylemişti:

“Linç de yedim övgü de aldım. Ama canlar ben böyleyim değişmem. İstesem de değişemem. Ruhum istiyor ben yapıyorum. Sevenlere de sevmeyenlerime de duyurulur.”

KİM BU DOKTOR

1979 yılında İstanbul’da doğan, ilkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve liseyi Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’nde bitiren Küçükpolat 1998 yılında Yeditepe Tıp Fakültesi İngilizce bölümüne başladı.

7 yıllık Tıp eğitimimi 2004 yılında tamamlayan Küçükpolat 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümünü kazandı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden de Aile hekimi asistanı olarak göreve başladı.

2006-2007 yılları arası İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile hekimi asistanı olarak görevime devam etti. 2008 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde asistan doktor olarak göreve başladı. 2014 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı oldu. Bahçelievler Devlet Hastanesinde 2 yıl uzman doktor olarak görev yapan Küçükpolat, hekimliğe Bahçeşehirde açtığı muayenehanede devam ediyor.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yap
X