Aydın'da Gündem, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Instagram para kazanmak isteyenlere kendi açtığı hesap ile yol gösterecek!

Sosyal medya platformları arasında son dönemin en popüler uygulamaları arasında Instagram’ın başı çektiğini söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu platform her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşıyor. İlk çıktığı günden bu yana Instagram’ın aldığı güncellemeler ile yepyeni özellikler kazandığını söyleyebiliriz.

Platformda son olarak geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen karanlık mod özelliğinin test edilmeye başlandığı ortaya çıkmıştı. Milyonlarca kullanıcı bu mecrada paylaşım yapıyor ve popüler hesapları takip ediyor. Sosyal medya devinin çatısı altında popüler olan pek çok hesap bu gücünü kullanarak kazanç elde etme yoluna gidiyor.

Yüksek takipçili hesaplar paylaşımlarına sponsor olarak kendilerine yeni bir gelir kapısı yaratıyor. Tabi burada en iyi verimi almak adına hesapların doğru şekilde içerik üretip paylaşım yapması gerekiyor. Şirket kendi açtığı resmi hesap ile kazanç amacı güden hesaplara ipuçları verecek ve yol gösterecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Creators (@creators)’in paylaştığı bir gönderi ()

Instagram Kullanıcılara Yol Gösterecek

Milyonlarca kullanıcının buluşma noktası olan Instagram, popüler hesaplar için büyük bir gelir kapısı konumunda gelmiş durumda. Kimi hesaplar beklediklerini bulamazken bazıları doğru paylaşımlar yaparak büyük gelirler elde edebiliyor. Sosyal medya devi Creators adı ile açtığı resmi hesabında gelir sağlayan kullanıcılara önemli ipuçları verecek. Şirket bugüne kadar SSS adı ile paylaştığı hikaye ile kullanıcılara bir takım bilgilendirmeler yapıyor.

Kurulan yeni hesap ile platformdaki istatiksel verilere dair yeni bilgiler sunulacak ve kullanıcılara merak edilen konularla ilgili açıklamalar yapacak. Instagram’da kullanıcıların en çok sorduğu sorular arasında ‘Hesap nasıl doğrulanır? gibi ifadeler yer alıyor. Creators hesabından bu tarz sorulara dair açıklamalar yapılacak. Paylaşım yapan kullanıcılara istatiksel veriler de sunulacak.

Instagram YouTuber’ları Kendine Çekebilir

Son yıllarda sosyal medya platformlarının hızla yaygınlaşması ile beraber pek çok içerik üretici almış olduğu yüksek etkileşimler sayesinde büyük kazançlar elde etmeye başladı. Bu alanda başlıca platformlar arasında video paylaşım ağı YouTube’u gösterebiliriz. Dünyanın açık ara en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’da içerik üreticiler çok büyük kazançlar elde edebiliyor.

Örneğin ‘Kullanıcıların yüzde 60’ı sesli hikayeleri dinliyor’ gibi rakamsal veriler sunulacak. Bu tarz bilgilendirmeler Instagram’ı gelir kapısı olarak gören hesapların oldukça işine yarayacaktır. Son dönemde paylaşımlarına sponsor alan hesaplar video içerik üretmeye ağırlık vermeye başladı. Creators hesabından bu tarz içerikler için kullanıcılara yardımcı olacak veriler sunulacak.

Kaynak Paratic
Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.