Aydın'da Gündem, Gezilecek Yerler, Nerede Ne Var!

Instagram beğeni gizleme Türkiye’ye geldi

Kısa bir süre önce duyurusu yapılan ve dünyanın bazı ülkelerinde test edilmeye başlanan Instagram’da beğenileri gizleme özelliği Türkiye’de de denenmeye başladı. Kullanıcıların beğeni sayılarını gizleyen özellik Türkiye’deki bazı Instagram hesaplarında görülmeye başlandı. Buna göre kullanıcılar kendi paylaşımlarındaki beğeni sayılarını görürken, başkalarının paylaşımlarındaki beğeni sayılarını göremiyor.

Instagram beğeni gizleme Türkiye’ye geldi

Nisan ayında duyurulan bu özellik dünyanın farklı bölgelerindeki ülkelerde deneniyordu. En son ABD’de denenmeye başlayan özelliğin kısa bir süre sonra tüm dünya çapında kullanıma sunulması bekleniyor. Ayrıca bu yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla beraber takipçi rakamları da profil resminin altında değil ayrı bir bölüme taşındı.

Beğeni ve takipçi sayılarının gizlenmesi ya da göz önünden kaldırılması bunları pazarlayan şirketler ve fenomenler için kötü bir haber. Ancak onların farklı çözümlere yöneleceği de aşikar. Yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı bilinmiyor. Bu yeni özelliğin şimdilik sadece belli kullanıcılar tarafından Türkiye’de test edilebildiğini belirtelim.

Kaynak Teknoloji Oku

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.