Ege’nin İncisi Altınkum’da Denize Gir

Türkiye’den en çok turist çeken destinasyonların başında gelen Didim’in Mavi Bayraklı Altınkum Plajı, cam gibi denizi, oksijeni bol havasıyla tatil severlerin gözde mekanları arasında bulunuyor. Tatilciler tarafından yeniden keşfedilmeyi bekleyen Altınkum, konuklarına eğlenceli aktiviteler de sunuyor.

Didim Altınkum Ana plajı Türkiye‘nin ve dünyanın sayılı plajlarından dır. İsmini altın gibi kumlara olan benzerliğinden almıştır. Gerçekten de güneş ışınları altında ışıl ışıl parıldayan ve altına benzeyen kumlara sahiptir.

Didim Altınkum yaklaşık 260-300 gün güneş alan bir sahil beldesi olduğu ve en önemli plajı olan Altınkum plajında insanları kış ve ilkbahar mevsimlerinde bile plajda güneşlenirken görebilirsiniz.

Deniz turizminin didimde gelişmesinin temel sebeplerinden birisi olan Altınkum plajında yaz sezonunda oturacak yer bile bulabilmek zordur.

Altınkum Plajı Çalışma Saatleri

08:00- 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Herkese şehri doya doya keşfedip yaşayacakları bilgi ve içerikler sunacağız..

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: İlk olarak Aydın terminalinden Didim’e kalkan dolmuşlara binerek yada Sarı Otobüsler ile Didim’e gidiniz. Daha sonra didimden Altınkum beldesine giden dolmuşlara binerek Altınkum plajına kolayca ulaşabilirsiniz. Yada Didim’e kadar toplu taşıma ile gelip taksi ile plaja gelebilirsiniz. Didim’e olan uzaklığı 9 km kadardır.

Özel araç ile ulaşım: Aydın’a girdikten sonra Didim tabelalarını takip ederek Didim’e ulaşınız daha sonra şehir merkezinde Altınkum tabelalarını göreceksiniz. Oradan herhangi bir esnaftanda yardım alarak Altınkum’a doğru ilerleyiniz. Daha sonra Altınkum plajına ulaşmış olacaksınız. Bu ulaşım şekline  ek olarak aşağıda eklemiş olduğum google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

Kaynak Visit Aydın
Yorum Yap
X