Çeşme’de mafya tartışması… Bakan Soylu’yu kaymakamı yalanladı

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı’nın Ovacık Mahallesi’nde Alpay Kalyon‘un (33), gittiği gece kulübünün önünde, bir kadının darp edilmesine engel olmak isterken çıkan kavgada bıçaklanarak yaşamını yitirmesiyle başlayan tartışma sürüyor.

MAFYA TARTIŞMASI

Odatv, vahşi cinayetin ardından Çeşme’de geçen yıl yaşanan olayları önceki gün gündeme getirmiş ve yaşanan mafya tartışmasını hatırlatmıştı. Odatv Ukraynalı ünlü manken Daria Kyryliuk’un The Beach of Momo’da yaşadığı öne sürülen darp olayı, Rise Alaçatı’da silahların çekilmesi ve Limon Bar’ın güvenlik görevlisinin vurulmasıyla gözlerin geçen yıl da Alaçatı’ya döndüğünü aktarmıştı.

SOYLU’NUN TEPKİSİ

Odatv’nin haberinin ardından, geçen yıl Ağustos ayında önce Alaçatı’nın “mafyaya teslim” olduğunu; bir gün sonra ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tepkisi sonrası “Mafyaya Çeşme’de geçit olmadığını” haberleştiren Hürriyet Gazetesi bugün “Alaçatı’da neler oluyor” manşetiyle çıktı.

Gazete olayın asayiş ve suç örgütü boyutu araştırıldığını aktarırken Çeşme’ye geçen yaz atanan Kaymakam Ünal Çakıcı’ya mikrofon uzattı. Kaymakam Çakıcı, son olayın örgütlü değil, anlık bir durum olduğunu belirtirken dikkat çeken ifadelere imza attı.

KAYMAKAM: GEÇEN YIL BAŞLADI

Kaymakam Çakıcı’nın, mafyaya yönelik operasyonların geçen yıldan itibaren başladığını aktardığı mesajı şöyle:

“Çeşme’de örgütlü suçların rahat hareket edebilme durumu da zaten yok. Polis ekiplerimiz bu konularda ciddi olarak çalışıyor. Geçen yazdan itibaren örgütlü suçlarla ilgili operasyonlar yapıldı. Sıkı bir mesaj verdik onlara. Çeşme’nin elit ve kaliteli imajını bozdurmayacağız.”

(Geçen yıl 1 gün arayla Hürriyet’İn haberleri)


BAKAN SOYLU: TAM 3 YILDIR…

Kaymakam Çakıcı’nın ifadelerinin bir yıl önce Bakan Soylu’nun açıklamaları ile çeliştiği görüldü. Bakan Soylu, 8 Ağustos 2020’da yaptığı açıklamada mafyaya göz açtırmadıklarını aktararak “Tam üç yıldır Çeşme ve Alaçatı’lılar bilirler ki; bir tek cinayet olayı yok” yorumunda bulundu.

Bakan Soylu “Orada kökleşmeye çalışan mafya bozuntuları defalarca itibarsızlaştırılarak dersini aldı… Hatta Çeşmeli dostlarım, ‘Bu kadar çok polis uygulaması yapmayın’ diye birçok kez beni aradılar… Bizim bakışımızda Cudi sağ gözümüz ise Çeşme sol gözümüzdür. Birtakım ricalarla sponsorlu yazılar döneminin bittiğini düşünmüştüm…Yanılmışım” diye yazmıştı.

İlginizi Çekebilir
Yorum Yap
X