Aydın’lı girişimcinin Sosyal Ağ projesine büyük ilgi

2015 Yılında Malatyalı beş gencin kurduğu ancak 2016 yılında kapatmak zorunda kaldıkları yerli sosyal ağ projesini 2018 yılında Aydınlı bir internet girişimcisi Ali Seyhan tarafından satın alınarak yeniden hayata geçirdi.  Google Play ve AppStore’da yerini alan simtisi’ye aynı zamanda https://simitsi.com üzerinden de ulaşılabiliyor.

Simitsi Bağış Sistemi

Simitsi’de kullanıcılar yaptıkları aktivitelerden susam adı verilen puan topluyor ve bu puanlar Simitsi Lira adı verilen sanal paraya dönüşüyor.  Bu sanal paralar nakit olarak ödenmiyor, sadece yardım kampanyalarında kullanılabiliyor.

Kullanıcılar kazandıkları sanal  simitsi liraları Simtsi tarafından düzenlenen yardım kampanyalarına göndererek bağış yapıyor. simitsi.com bu toplanan sanal paraları ise ilgili yerlere nakit olarak ödüyor.  Böylece gerçek hayatta da sosyal sorumluluk projeleri ile Sosyal olan sosyal medya ünvanını kazanıyor.

Simitsi kullanıcıları gönderi paylaşımı, yorum ve beğeni gibi aktivitelerle elde ettikleri bu sanal paraları ister diğer kullanıcılara bağış olarak gönderebiliyor, isterlerse reklam bütçesi olarak kullanabiliyor.

Simitsi kurucusu Ali Seyhan, yakın gelecekte kullanıcıların kazandıkları bu sanal paraları anlaşmalı iş yerlerinde alışveriş yapabileceklerini söyledi.

Ali Seyhan “Örneğin bir kafeye gittiniz ve hesabınız 100 TL tuttu ve siz hesabınızı simitsi lira ile ödemek istediğinizi belirttiniz. İlgili iş yerinin simitsi hesabının mail adresi veya kullanıcı adına Simitsi Cüzdan hesabınıza girerek hesap tutarınız kadar havale ediyorsunuz. İlgili iş yeri havale edilen bu tutarı reklam bütçesi olarak kullanıyor veya simitsi tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projelerine bağış olarak gönderebiliyor.” dedi.

Simitsi’yi İndirmek İçin TIKLAYINIZ

Yorum Yap
X