Aşı sırası dolandırıcılığına karşı ege şiveli kısa film çektiler

Covid- 19 Aşı Mesajı Dolandırıcılığını konu alan film, Aydın Sağlık Müdürlüğü ve Aydın Emniyet Müdürlüğü yetkilileriyle görüşülerek, Yöresel bir Kamu spotu tarzında çekildi. Aydın şivesi olarak hazırlanan ve 2.Dakika 40 saniye süreli çok kısa filmde oyuncu olarak rol alan Eşref Gülpınar, filmin senarist ve yapımını da üstlendi. Kurum yetkilileri tarafından beğenilen bu çalışma, internette paylaşılarak vatandaşların da beğenisine sunuldu.

Gülpınar ilk klibini, 2016 yılında Toğay Ünlü’nün yönetmenliğinde çekildiğini belirtti. Bilindiği gibi, Sağlık Bakanlığından zaman zaman yapılan açıklamalarla, ‘aşı sıranız geldi’ içerikli sahte SMS’lere ve linklere ilişkin uyarılar yapılmıştı. Bu yöresel kısa filmde, Aşı ile ilgili siber dolandırıcılıkla karşılaşan vatandaşların, hem sağlık hem de maddi kayıplar yaşamaması amaçlanıyor. Ayrıca, kişisel ve kimlik bilgilerini kimseyle paylaşmaması konusunda da uyarılarla dikkat çekiliyor.

Zeybek Film olarak, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çekilen film de oyuncu Eşref Gülpınar ile birlikte Murat Akyüzlü ve Buse Bozan rol aldı. Kamera Levent kaplan ve Montajı Onur Şahin tarafından yapıldı.

“TEŞEKKÜR NİTELİĞİNDE MİNİK BİR PROJE”

Togay Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı “AYŞEM” isimli ilk yöresel türkünün klibinde rol alarak oyunculuk hayatına başladığını belirten Eşref Gülpınar, Karpuzlu- Alinda da çekilen bu filmin Kültür ve tanıtıma katkısı olduğunu ifade etti.

Aydın’da birçok yöresel şiir ve türkü ye imza atan, yerel sanatçı Eşref Gülpınar; “Zeybek Film adıyla Aydın’ımızın, yöresel ve kültürel tanıtımında katkıda bulunmak amacıyla, Klipler- tanıtım filmler çekmeye çalışıyorum. Yasakların ve davranış kısıtlamalarının, toplumsal ve ekonomik etkilerinin kaçınılmaz olduğu günlerdeyiz. Aydın’lı bir vatandaş olarak, bu süreçte gece gündüz emeği geçen Sağlık çalışanlarına ve Emniyet güçlerimize, teşekkür niteliğinde minik bir proje tasarladım, Senaryosunu yazıp yetkililerle görüştüm. Kendilerinden onay aldıktan sonra, gerekli makamlardan izni de alarak çekimlerimizi gerçekleştirdik. Bize, Corona süreci ile ilgili naçizane bir hizmet edebilme şansını veren, Aydın Sağlık Müdürlüğümüze, Aydın Emniyet Müdürlüğümüze ve Tüm ekibimize, emeği geçen herkese yürekten teşekkürler”diye konuştu.

 

Yorum Yap
X