Aydın Efesi ABD Başkanı Joe Biden’a Meydan Okudu

Aydınlı tiyatrocu ve yapımcı Eşref Gülpınar, Ermeni Soykırımı ifadeleri nedeniyle ABD Başkanı Joe Biden’a, çektiği kısa filmle tepki gösterdi. Giydiği Efe kıyafeti ve Ege şivesi ile Başkan Biden ve ABD’ye meydan okuyan Gülpınar, “Siz ABD’siniz, biz şanlı tarihi ile destanlar yazan Türk milletiyiz” dedi.

Aydın’ın yöresel ürünlerinin tanıtımı ve güncel konularla ilgili çektiği videolarla kimi zaman güldüren kimi zaman da önemli mesajlar veren Eşref Gülpınar, bu kez ABD’ye tepkisini içeren kısa film çekti. Kendi yazdığı metni Ege şivesiyle seslendiren Gülpınar’ın 53 saniyelik video klibi sosyal medyada beğeni topladı.

Gülpınar, yöresel kıyafetle ABD’ye tepkisini şu sözlerde ifade etti: “ABD’nin Başkanı Joe Biden. Lan cavurun eneği burası Aydın. Ermeni soykırımı diye bir iftira attın, uçağın merdivenlerinden düşüp kaydın. Ulan ABD açık bakıverelim gari sen ne yaptın? Irak’ta Vietnam’da Afganistan’da milyonlarca can yaktın. Yüzbinlerce Kızılderili’yi katlettin. Deney yapacağım diye Japonya’ya iki tane atom bombası attın. Siz ABD’siniz, biz şanlı tarihi ile destanlar yazan Türk milletiyiz.

Videonun sonunda Efe kıyafetiyle görünen Gülpınar, heybetli Efe görüntüsüyle adeta ABD’ye gözdağı verdi.

Yorum Yap
X